Овочі-Ягоди-Сад

У ФГ «Агропоступ» успішно вирощують моркву без зрошення

Моркву сіють пневматичною сівалкою, по 3 подвійні рядки на гряду

ФГ «Агропоступ», що в селі Новина-Добрятинська на Рівненщині, спеціалізується на вирощуванні моркви на глинистих ґрунтах. Щоб овоч родив, під нього відводять найкращі поля, сіють нормою 600–800 тис./га в в кінці квітня – на початку травня у суху погоду.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».   

«Загалом у нас для моркви важкуватий глиняний ґрунт. Однак за певних умов можна отримувати непогані врожаї. Як професійний агроном, я вважаю, що передусім цьому сприяє сівозміна. Для моркви найкращим попередником є озима пшениця, також допустима цукрова кукурудза», – розповів керівник підприємства Вадим Савюк.

Він наголосив, що під моркву треба відводити найкращі, добре оброблені поля.

«Якщо в ґрунті є дротяник, личинки хрущів чи інші шкідники – вважайте, що ви дарма витратили час», – сказав фермер.
Землю і під моркву в господарстві орють переважно навесні, а не з осені: важкий ґрунт за зиму сильно запливає. Попередньо вносять в ґрунт комплексне добриво «Екоплант». Сіють моркву пневматичною сівалкою «Стенхей». Роблять гряди, сіють по 3 подвійні рядки на гряду.

«Я не прихильник класичних рекомендованих доз висіву, – зауважив Вадим Савюк. – Ми їх трохи зменшуємо, даємо рослинам більшу площу і вносимо менше добрив. Завдяки цьому отримуємо здоровіші рослини, не перегодовані добривами, які краще зберігаються».
Приміром, за стандартної норми 1 млн насінин на гектар у «Агропоступі» висівають 600–800 тис./га. Морква росте нормального розміру і має хорошу якість.

«Рано намагаємося не сіяти, оптимальні терміни для нас: кінець квітня – перша половина травня. Треба зважати на погоду та опади. На нашій землі сильні дощі шкідливі для сівби, бо після сильних злив утворюється ґрунтова кірка. Земля запливає і насіння важко сходить, сходи зріджуються. Якщо прогнозують сильні опади, вважаємо за краще почекати пару днів, доки підсохне», – додав фермер.

Читайте також: Спеціаліст розповів про ефективні схеми сівби моркви на грядах