Овочі-Ягоди-Сад

Горизонтальне ведення винограду збільшує продуктивність та якість

Горизонтальне ведення винограду збільшує продуктивність та якість

Вирощування винограду на горизонтальних шпалерах збільшує продуктивність рослин, зменшує сонячні опіки ягід, пригнічує бур’яни.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».  

«Перевагами горизонтальної шпалери є висока продуктивність насаджень завдяки створенню сприятливих умов для функціонування асиміляційного апарату рослин, захист грон винограду від сонячних опіків внаслідок затінення листками, зменшення розвитку грибних хвороб та пригнічення росту бур’янів під покровом рослин, економія посадкового матеріалу. Крім того, нагро мадження кущами винограду значного обсягу багато річної деревини за їх вирощування на горизонтальній шпалері позитивно впливає на закладання суцвіть та підвищення коефіцієнта плодоношення пагонів», – зазначає Олексій Олефір, співробітник Національного наукового центру «Інститут виноградарства і виноробства імені В.Є. Таїрова» НААН України. 

Проте автор наголошує і на мінусах такої технології. 

«Встановлення на винограднику горизонтальної шпалери значно збільшує кошторис, а розміщення зони плодоношення на значній висоті потребує додаткових витрат із догляду за насадженнями. До того ж такі насадження мають пізній строк вступу в плодоношення. Треба звернути увагу на те, що опори для горизонтальної системи повинні витримувати навантаження листкової маси й урожаю з урахуванням сили вітру», – зауважує вчений.

Також зазначається, що переважна більшість промислових виноградників столових сортів у країнах із теплим кліматом (Італія, Чилі, ПАР, США, Іспанія та інші) культивуються саме за системою із горизонтальним веденням приросту. До умов країн із теплим кліматом рухається і Україна, тому горизонтальні або аркові шпалери стають актуальнішими.

Читайте також: Виноград висотою понад 70 см на горизонтальній шпалері краще захищений від заморозків