Ціни на Чорноморську пшеницю різко зросли
Ціни на Чорноморську пшеницю різко зросли на тлі активізації зовнішнього попиту і обмеженої пропозиції наприкінці сезону.
Про це повідомляють аналітики Refinitiv Agriculture, посилаючись на результати власного моніторингу.
Істотним фактором підтримки стало зростання ф’ючерсних котирувань через несприятливі погодні умови в Північній півкулі і затримки сівби. Однак ціни на пшеницю поки не змогли наздогнати ціни на кукурудзу, що є нехарактерним ціновим патерном.
Ціни пропозицій з постачання української пшениці додали близько $20 за тонну за тиждень й перевищували $275 за тонну FOB. Пропозицій з постачання російської пшениці в травні практично немає на ринку через високе експортне мито в €50 за тонну. Ціни попиту на пшеницю також зросли до $265-270 за тонну FOB.
На ринку з’явилися пропозиції щодо постачання пшениці старого врожаю з Румунії, однак ціни пропозицій часто перевищують Чорноморські. Вони досягли $275-280 за тонну FOB Констанца для поставок в травні.
Зерновий ринок в Чорноморському регіоні залишається дуже волатильним, вся увага операторів прикута як до динаміки ф’ючерсів, так і до погодних умов.
Незважаючи на істотне зміцнення, ціни на продовольчу пшеницю в Чорноморському регіоні не змогли наздогнати ціни на фуражну кукурудзу: пропозиції щодо постачання української кукурудзи досягають $ 288-290 за тонну FOB. Така динаміка цін спостерігається вперше з 2016 року, коли компанія Refinitiv розпочала моніторинг цін на зернові в Чорноморському регіоні.
Нагадаємо, експорт пшениці в поточному сезоні не перевищить 16 млн т. Також ми писали про те, що Україна може наростити в 2-3 рази експорт зерна до Китаю.