Ендофіт гриба може захищати томати від атаки Tuta absoluta
Успішна колонізація розсади томатів грибом Beauveria bassiana може зменшити втрати врожаю від південноамериканської томатної молі Tuta absoluta, йдеться у дослідженні вчених Державного університету Північного Ріо-де-Жанейро (Бразилія), повідомляє CABI Agriculture and Bioscience.
Видання зазначає, що колонізація ендофітів протягом декількох років розглядалася як можливий захід боротьби з картопляною міллю, яка походить з Південної Америки, а зараз поширилася по Європі та багатьох районах Африки, Близького Сходу та Азії. Шкідник може знищити цілий урожай томатів. Були випробувані методи біологічного, хімічного та культурного контролю, але жодного ефективного рішення не знайдено.
Нещодавно група вчених з Бразилії провела відбір ізолятів Beauveria bassiana на вірулентність проти Tuta absoluta, протестували ізоляти на ендофітну колонізацію та вивчили ефективність різних методів щеплення грибів і подальше виживання шкідника.
Три випробувані ізоляти (LEF140, LEF141 та LPP139) були вірулентними проти Tuta absoluta, але лише LPP139 успішно колонізував листя після впливу конідіальних суспензій, використовуючи техніку примусового поглинання.
Інокуляція розсади була єдиною вдалою методикою щеплення з різних перевірених методик. Інокуляція розсади ізолятом LL139 призвела до колонізації ендофітів усіх рослинних тканин – високий відсоток колонізації спостерігався в коренях, стеблах і листі до 30 днів після щеплення, без негативного впливу на ріст рослин. Гриб можна було виявити до 30 днів – довше, ніж це спостерігали раніше для рослин томатів, а коли личинки Tuta absoluta зазнали колонізованого Beauveria bassiana листя, вони гинули протягом семи днів.
Читайте також: Тепличники Утконосівки намагаються виростити томати до масої появи шкідника