Уряд збільшив розмір субсидій для новостворених ФГ
Уряд вдосконалив процес надання державної фінансової підтримки для розвитку фермерських господарств.
Про це зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабінету Міністрів.
Зокрема, рішення передбачає збільшення розміру субсидії новоствореним фермерським господарствам на одиницю оброблюваних угідь.
«Підтримка й розвиток фермерства та сільського господарства — це і стимулювання економіки, і продовольча безпека держави, і розвиток сільських територій. Ми бачимо значний невикористаний аграрний потенціал, особливо що стосується невеликих сімейних ферм. Загалом в Україні налічується майже 50 тисяч фермерських господарств. Це українські аграрії, що обробляють невеликі земельні ділянки», — цитує Дениса Шмигаля Урядовий портал.
За словами прем’єр-міністра, такі господарства не завжди мають рівні умови щодо залучення дешевих ресурсів для розвитку, як це можуть собі дозволити великі гравці ринку.
«Наша мета — забезпечити рівні умови для розвитку та становлення фермерських господарств. Розвиток невеликих сімейних ферм є одним із наших пріоритетів в аграрній галузі», — підкреслив глава уряду.
В той же час міністр АПК Роман Лещенко на своїй Фейсбук-сторінці повідомив, що рішення уряду спрощує фермерам бюрократичну тяганину для отримання державної підтримки.
«Фермерським господарствам вже не потрібно отримувати довідки про відсутність заборгованості перед Укрдержфондом, а також про наявність поголів’я корів станом на 1 липня. Така інформація буде перевірятися розпорядниками централізовано, шляхом надсилання запиту до Укрдержфонду та АІР», – повідомив міністр.
Також, за його словами, відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджують право власності та/або користування земельною ділянкою про землю, будуть подаватися ФГ лише для отримання субсидії на 1 га. Для консультаційної підтримки та отримання дотацій на корів ці відомості вже подавати не потрібно.
«Фермерському господарству, у власності якого перебуває від п’яти корів, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства, документи на отримання дотації за худобу тепер потрібно подавати не до міністерства, а до структурного підрозділу ОДА, що забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку. Також скасовано комісію з надання таких дотацій. Якщо ФГ відповідає вимогам Порядку надання допомоги, то його буде внесено до реєстру одержувачів тощо», – додав Роман Лещенко.
Нагадаємо, в Україні стартував проєкт в розвитку фінансування кліматично-орієнтованого сільгосподарства. Також ми писали, що на Івано-Франківщині зростає кількість фермерських господарств.