Агромаркет

Форвардні ціни на український соняшник виросли до 570-600 $/т

Попри активне збирання та відвантаження врожаю сої з Південної Америки, на світових ринках рослинних олій зберігається дефіцит пропозицій. Це призвело до стрімкого зростання цін на олійні культури нового врожаю. Зокрема, Форвардні ціни на український соняшник виросли 570-600 $/т на умовах FOB.

Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржи GrainTrade. 

Серед усіх рослинних олій найбільше впродовж тижня подорожчала соєва олія, ціни на яку виросли майже на 8%. Травневі ф’ючерси на біржі в Чикаго у п’ятницю виросли до 1240 $/т на тлі новин про скорочення запасів сої у США та затримку збирання врожаю в Аргентині, що стримує поставки на світовий ринок.

Українська соняшникова олія за тиждень подорожчала лише на 3-3,5% до 1560-1585 $/т FOB, оскільки зростання впевненості в тому, що заборону на експорт соняшникової олії вводити не будуть, обмежило подальше підвищення цін.

Високі ціни на рослинні олії, що зберігаються протягом тривалого часу, змушують трейдерів активніше купувати олійні культури нового врожаю, внаслідок чого форвардні ціни на них в Україні різко виросли за останній тиждень.

Слідом за зростанням цін на соняшникову олію з нового врожаю з 1000 до 1110-1150 $/т FOB для поставок у жовтні, форвардні ціни на соняшник виросли з 530-550 $/т до 570-600 $/т.

Серпневі ф’ючерси на ріпак на біржі в Парижі за тиждень подорожчали на 5,7% до 479,5 €/т або 573 $/т, внаслідок чого в Україні форвардні ціни на ріпак з поставкою у липні – серпні виросли з 520 $/т до 535-545 $/т.

Високі форвардні ціни на олійні культури свідчать про те, що в новому сезоні ринки залишатимуться під тиском високого попиту на тлі не надто великого врожаю ріпаку в ЄС та Україні, а також невизначеності з майбутнім врожаєм соняшника в Україні та Росії.

Нагадаємо, за прогнозами УЗА, обмеження експорту соняшникової олії призведе до втрати $3 млрд валютної виручки. Також ми писали про те, що  найбільшими імпортерами української олії є Індія та Китай.