Овочі-Ягоди-Сад

Профілактика сірої гнилі на огірках і томатах

Запобігти ураженню тепличних овочів сірою гниллю допомагає використання стійких гібридів, дотримання санітарії, боротьба зі шкідниками, обробка посівного матеріалу та рослин фунгіцидами, провітрювання та оптимальна температура теплиці, достатнє живлення калієм та магнієм, обробка плодів перед транспортуванням.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».  

Видання радить обирати обирати стійкі до ураження сірою гниллю гібриди томатів і огірків.

«Важливо дотримуватися правил агротехніки, а особливу увагу приділяти сівозміні, – наголошується у публікації. – Слід також своєчасно прибирати з ділянки і спалювати гілки, зіпсовані плоди, стебла і листя. Серед обов’язкових профілактичних заходів — боротьба зі шкідниками (плодожерками, гусеницями), які здатні травмувати тканини рослин і плодів, тим самим піддаючи їх ризику зараження ботритісом та іншими інфекціями».

На ділянці, де може перебувати збудник сірої гнилі, рекомендується заздалегідь (у міжсезоння) висадити рослини, які виділяють фітонциди, наприклад календулу, настурцію, чорнобривці або гірчицю. Під час обробітку ґрунту ці рослини не видаляють, а загортають. Навесні на ділянці можна висаджувати будь-які культури.

«Перед посівом насіннєвий матеріал обов’язково обробляють розчином фунгіциду (якщо він ще не оброблений). Фунгіциди також застосовують у період, сприятливий для розвитку захворювання», – радить видання. 

Теплицю слід систематично провітрювати і підтримувати в ній оптимальний рівень вологості повітря. 

«Зокрема, там, де використовується крапельний полив, можна вкрити підлогу теплиці поліетиленом. Це стримуватиме вологі випари з ґрунту і в такий спосіб допоможе знизити вологість», – йдеться у статті. 

Прогріваючи теплицю, теж можна стримати розвиток ботритісу або знизити захворюваність рослин.

«Важливо стежити, щоб упродовж вегетаційного періоду культури не відчували нестачі калію й магнію: ці мінерали посилюють стійкість рослин до захворювання», – зауважує видання.

Зауважується, що присутність на плодах хоча б невеликої кількість спор Botrytis cinerea без відповідної підготовки, може спровокувати розвиток за певної температури й вологості сірої гнилі під час транспортування овочевої продукції, особливо коли йдеться про перевезення овочів у холодильних установках на значні відстані. 

«Нерідко з такою проблемою стикаються виробники, які експортують овочі, тому так важливо подбати про заходи профілактики. Це може бути обмивання овочів водою, нагрітою до 52 °С, упродовж кількох хвилин або застосування знезаражувальних засобів під час фасування продукції», – радять у публікації.

Читайте також:  Сіра гниль на огірках розвивається за високої вологості та обмеженого провітрювання