Лаповий культиватор слід обирати відповідно до культури та типу ґрунту
Обираючи лаповий культиватор, потрібно враховувати тип ґрунту, його стан у період культивації, тип вирощуваних культур і їх потенційну врожайність для визначення можливої кількості рослинних решток.
Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.
Техніка, яку застосовують для культивації, може оснащуватися лаповими або дисковими робочими органами. Класичний культиватор — це лапове знаряддя. У більшості випадків із ним можна досягти оптимального результату за мінімальних витрат часу і пального.
Залежно від типу і стану ґрунту, а також кількості рослинних решток, конструкція лапових культиваторів може змінюватися так само, як і тип наконечників.
«Наприклад, якщо верхній шар ґрунту має велику кількість соломистих решток, або ж їх багато на поверхні поля, особливо якщо йдеться про рештки сої, за вологих умов долотоподібні робочі органи їх згрібатимуть, і механізатор витрачатиме багато часу і зусиль на їх очищення робочих органів агрегату. Відстань між лапами та рядами лап має бути достатньою для проходження максимальної кількості рослинних решток», – зазначають у статті.
Нагадаємо, зі знищенням бур’янів впораються лаповий і дисковий агрегати. Раніше повідомлялося, як провести передпосівну культивацію, щоб зберегти ґрунтову вологу