Надмірна годівля поросної свиноматки знижує апетит упродовж лактації
Сучасну селекцію свиней спрямовано на зниження товщини шпику, тому будь-яка надбавка у масі під час поросності свиноматки втрачається за наступної лактації.
Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.
За поросності рекомендовано рівень годівлі, який забезпечить збільшення товщини шпику в межах 2-4 мм залежно від вгодованості. Надмірна годівля в цей період знижує апетит упродовж лактації, що призводить до збільшення втрат маси тіла свиноматки як за рахунок жирових, так і м’язових тканин.
Споживання корму не має перевищувати 2,5 кг/гол./день і повинно наближатися до 2-2,25 кг/день для свинок і свиноматок за першого й другого опоросу. Цей рівень годівлі слід підтримувати від осіменіння до 90-го дня поросності й регулювати відповідно до кондиції тіла. Це дає позитивний ефект на споживання корму впродовж лактації.
Зменшення споживання корму інколи призводить до знервованості й стереотипної поведінки тварин через незадовільне фізичне насичення шлунку. Аби уникнення цього явища, доцільно вводити в комбікорм для поросних свиноматок об’ємні корми: лушпиння сої, сінне борошно, сухий буряковий жом. Вони сприятимуть фізичному насиченню шлунку і за підтримання його певних об’ємів готуватимуть тварину до суттєвого збільшення споживання кормів під час лактації.
Нагадаємо, годівля свиноматок із першою поросністю потребує особливої уваги.