Українським капіталам світить амністія
Сьогодні, 30 березня, в першому читанні ухвалено законопроєкт №5153 щодо змін до Податкового кодексу України (ПКУ). Йдеться про право на податкову амністію активів та майна фізичних осіб.
Перспективи такої законодавчої ініціативи AgroTimes пояснила керівник практики бухгалтерського обліку та аудиту ЮФ Martyniv Law Яна Жолобецька.
За її словами суть законодавчої ініціативи полягає в тому, щоб дозволити фізичним особам з липня 2021-го по липень 2022 року задекларувати свої статки та одноразово сплатити збір до бюджету.
Реалізувати право на податкову амністію зможе не кожна фізична особа. Проєкт містить застереження щодо неповнолітніх і непрацездатних осіб, а також тих, хто бодай раз, починаючи з 1 січня 2005-го, подавав чи має подати декларацію, відповідно до законів, що визначають чи визначали правові та організаційні засади у сфері запобігання корупції (президент, державні службовці, депутати, члени ЦВК, працівники поліції і т.ін.).
“Фізичній особі дозволять задекларувати будь-які активи, в тому числі рухоме/нерухоме майно, цінні папери, корпоративні права, словом, все те, що було придбано раніше, але не фігурувало в деклараціях”, – зазначила Яна Жолобецька.
Вона наголосила, ставки зборів, які пропонують сплачувати розробники законопроєкту, різні. Вони залежатимуть від виду активу та його місцезнаходження: 5% для активів і майна на території України, 9% – для активів та майна поза межами України, 2,5% – для номінальної вартості ОВДП, придбаних до декларування.
«Цікаво, що готівкові кошти не підлягатимуть декларуванню. Задекларувати їх можна буде лише через розміщення на спеціальних рахунках», – підкреслила фахівець.
Яна Жолобецька нагадала також про фінмоніторинг з боку банків. Фінансові установи мають право запитати джерела походження таких коштів й, очевидно, запитають, якщо не відбудеться відповідних послаблень на період амністування.
Нагадаємо, одноосібники теж мають задекларувати доходи.