Понад 60% українського ячменю експортується до Китаю
Україна та Китай зацікавлені у лібералізації умов експорту ячменю для українських компаній, адже більше 60% цієї зернової культури орієнтовано саме на експорт до КНР.
Про це повідомляє прес-служба Держспоживслужби.
Сьогодні Китай є незамінним торговельним партнером України.
«Тільки за минулий рік експорт українських товарів до Піднебесної виріс майже у два рази, а в 2019 році збільшення склало 63%. Загалом же на поставки товарів до Китаю приходиться 14,5% від усього експорту України. Левова частка з них – продукція агропромислового комплексу», – зазначила голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька.
У галузі ветеринарії сторони домовилися розширювати перелік акредитованих українських підприємств на дозволені види продукції. Також досягнуті домовленості щодо активізації діалогу стосовно акредитації українських бобових та пшениці.
Окремо Владислава Магалецька та Надзвичайний та Повноважний Посол КНР в Україні Фань Сяньжун обговорили умови та необхідні кроки для взаємної торгівлі рибною продукцією. Також було наголошено, що українські виробники кормів для тварин зацікавлені у виході на китайський ринок.
Напередодні Держпродспоживслужба спільно з Державним підприємством «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» погодили Сертифікату здоров’я на експорт меду з України до КНР. Тому на зустрічі також обговорювалося як можна прискорити акредитацію українських виробників меду, які планують постачати власну продукцію до КНР.
Нагадаємо, ячмінь на півдні цьогріч варто сіяти після зернобобових та просапних культурю. Також ми писали про те, що виробники кукурудзи очікують на відновлення попиту з боку Китаю.