Нові горіхові сади закладають на карликових підщепах із загущеною схемою
Нині садівництво все більше інтенсифікується, нові сади плодових культур закладають винятково на карликових підщепах із загущеною схемою садіння та за інноваційними технологіями догляду.
Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».
«Уже ніхто не готовий чекати 5–6 років до плодоношення. І горіхівництво теж значно просунулося в цьому напрямі», – пише в статті Віталій Підберезький, садівник з Полтавської області.
За словами автора, в Україні зазвичай практикують загущений тип садіння 3 × 3 м, щоб отримати значно більший урожай з одиниці площі протягом, скажімо, 12–15 років до моменту змикання крони. Потім через дерево видаляють для прорідження. Штамб робиться високим, понад 2 м, щоб з нього можна було отримати стандартну дошку, оскільки горіх — одна з найцінніших порід для виготовлення меблів.
«Карликові горіхи від звичайних відрізняються значно меншими розмірами. Висота таких горіхів 3–5 м, що, відповідно, у 2–5 разів менше за висотою і об’ємом крони від звичайних горіхів», – зазначає Віталій Підберезький.
Масове цвітіння сіянців карликових горіхів автор спостерігав у себе в саду на третій рік, проте, частина зацвіла на другий рік, і були такі, що зацвіли на перший.
«Швидкоплідність дає можливість використовувати ці форми для інтенсивного садівництва, – зауважує садівник. – Швидкість окупності таких садів значно пришвидшюється. Карликовим горіхам притаманна латеральність, що майже не трапляється на звичайних горіхах. Латерали — це короткі плодові гілочки, густо розміщені по всій довжині гілки. Ця форма плодоношення значно підвищує врожайність. У звичайних горіхах зона плодоношення — це, як правило, верхівкова брунька, про латерали не йдеться».
Читайте також: Буковинські селекціонери вивели 4 скороплідних сорта грецького горіха