МХП подвоїв EBITDA напрямку переробки побічних продуктів птахівництва
У січні 2021 року EBITDA в напрямках переробки побічних продуктів птахівництва МХП виросла на 88,8% у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року.
Про це повідомляє прес-служба компанії.
В цілому за минулий рік компанії вдалося збільшити EBITDA даного напрямку більше, ніж 10%, незважаючи на невелике скорочення виробництва.
Побічні продукти птахівництва не підходять для вживання в їжу людиною. За правильної переробки (рендеринг) вони перетворюються на високомаржинальну сировину. Її використовують, наприклад, у виробництві кормів для домашніх улюбленців та навіть в альтернативній енергетиці.
«2020 рік є став роком викликів та змін, тим не менш, завдяки ряду факторів, за підсумками року вдалося збільшити прибуток від реалізації продуктів рендеринга. По-перше, ми поліпшили якість виробленої продукції і перейшли в преміум сегмент якості ключового продуктам – м’ясо-кісткового борошна і жиру. По-друге, на тлі пандемії і загального дефіциту протеїнів на ринку, ціни продемонстрували зростання по всіх продуктах рендеринга – стрімке зростання цін на рослинні протеїни і масла відобразився на піднятті цін на тваринні протеїни і жири », – розповів Максим Гузев, начальник відділу продажів продуктів переробки.
В МХП планують максимізувати частку продукції преміум і супер-преміум якості, яка має велику цінність для покупця і, відповідно, приносить більше прибутку.
EBITDA — аналітичний показник, що дорівнює обсягу прибутку до вирахування витрат за відсотками, сплати податків та амортизаційних відрахувань.
Нагадаємо, у 2020 році продажі готової м’ясної продукції МХП скоротилися на 8%. Також ми писали про те, що МХП із китайцями побудує в Ладижині електростанцію на курячому посліді.