Овочі-Ягоди-Сад

Сірковмісні добрива збільшують урожайність цибулі на 8-25%

Сірковмісні добрива збільшують урожайність цибулі на 8-25%

Група вчених з Харківського національного аграрного університету ім. В. В. Докучаєва та Інституту овочівництва і баштанництва НААН України провела дослідження впливу сірковмісних добрив і дійшла висновку, що застосування елементарної сірки, сульфату амонію і цинку для передпосівної обробки насіння сумісно з унесенням мінеральних добрив у технології вирощування цибулі ріпчастої сприяє створенню оптимальних умов для підвищення її врожайності від 8,2 до 25,2%.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».  

Дослідження проводили у виробничих умовах на полях ФГ «Валентина» (Харківська область, Харківський район) протягом 2017–2019 рр. під час вирощування гібрида цибулі ріпчастої Дайтона F1 (Bejo).

«Застосування сірковмісних та інших мінеральних добрив у технології вирощування цибулі ріпчастої сприяє створенню оптимальних умов для підвищення її врожайності від 8,2 до 11,7% на фоні N60P60K60, а в разі використання аміачної селітри (N40) у підживлення цей показник збільшувався до 16,8–25,2%», – зазначають Інна Гордієнко та Григорій Яровий з Харківського національного аграрного університету ім. В. В. Докучаєва та Людмила Терьохіна і Лариса Урюпіна з Інституту овочівництва і баштанництва НААН України.

Урожайність цибулі ріпчастої прямо залежала від вмісту мінерального азоту в орному шарі ґрунту 0–20 см у період формування цибулин. Також установлено сильний прямий зв’язок між урожайністю цибулі ріпчастої і вмістом рухомої сірки в орному шарі ґрунту в аналогічний період (r = 0,78).

Приріст, забезпечений лише обробкою насіння, становив 2,8 т/га (10,1%) під час застосування сульфату амонію і 1,0 т/га (4,1%) –– завдяки застосуванню сульфату цинку. 

«Обробка насіння елементарною сіркою, сульфатом амонію і цинку поліпшувала хімічний склад цибулі ріпчастої, – констатують учені. – Уміст сухої речовини збільшувався на 0,28–0,53%, сума цукрів –– на 0,12–0,15%, уміст ефірної олії –– на 1,75–2,6 мг/100 г як порівняти з варіантом NPK (фон). Найбільший уміст сухих речовин, цукрів і ефірної олії в цибулинах фіксували за умови застосування сульфату амонію для обробки насіння».

Читайте також: Агроном розповів про живлення цибулі сортотипу райнсбургер