Техніка

Диференційований висів найкраще спрацьовує на схилах – досвід «Перше травня»

СТОВ «Перше травня», що на Херсонщині, нарощує площі під диференційованим висівом. Зокрема, його результативність найбільше помітна на нерівних ділянках поля, а приємним бонусом є економія ресурсів.

Про це AgroTimes розповів директор СТОВ «Перше травня» (Херсонська обл.) Сергій Косюк.

У господарстві перейшли на диференційований висів ще 3 роки тому, але робили це поступово. Спочатку вивчили по картам врожайності проблемні зони, зробили аналіз ґрунту на поживні речовини і потім віддали всі дані спеціалістам із диференційованого внесення добрив і диференційованого висіву.

«В основному диференційований висів, на наш погляд, спрацьовує не на рівних полях, де можна вирівняти продуктивність шляхом внесення добрив, а на схилах, де добрива змиваються. Тому на таких та інших малопродуктивних ділянках ми зменшували норму висіву. І, дійсно, результат є, поле виглядає набагато рівніше, до того ж суттєво економимо на насінні», – зазначає директор господарства.

Проте, за його словами, є чимало питань. Тому наразі господарство співпрацює з компанією Yara, зокрема, її фахівці здійснюють консультації та роблять дослідження, які, на сподівання аграрія, допоможуть в новому сезоні.

«Не зважаючи на всі питання, ми щороку збільшуємо площі під диференційованим висівом вдвічі. Якщо спочатку в нас було 130 га, в минулому – 260 га, то цього року вже більше 500 га», – додає Сергій Косюк.

Нагадаємо, АФ «Лоретта Агро» випробовує систему точного висіву та диференційований висів. Раніше повідомлялося, дефіцит вологи в ґрунті компенсує оптимальна норма висіву.