Агрономія

Поглинаюча здатність кукурудзи зростає після сьомого листка, – експерт

Висока температура повітря та брак вологи можуть провокувати накопичення страхового гербіциду в кукурудзі, що викликає фітотоксичність препарату, тому важливо враховувати температурний режим внесення гербіцидів, що неоднаковий для різних препаратів.

Про це розповів Сергій Хаблак, начальник відділу впровадження та моніторингу технологій у рослинництві агрохолдингу A.G.R. Group у ході конференції «День Агронома».

За його словами, компанії по-різному радять вносити страхові гербіциди, але найбільш правильним періодом є фаза 3-4 листки, коли точка росту в землі, з кінця травня до настання червневої спеки. Це теж впливає на виведення препарату рослини та фітотоксичність гербіциду.

«Після 7-го листка змінюється поглинаюча здатність кукурудзи. Так, вона починає більш інтенсивно поглинати вологу і відповідно – препарат. А потім складаються такі погодні умови, що температура більше 25 °С, препарат погано виводиться і викликає фітотоксичність», – зазначив фахівець.

Він також додає, що оптимальна температура для внесення гербіцидів зазвичай становить від 10-25 °С.

«Однак препарати на основі трибенурон-метилу, флорасуламу, амідосульфурону, просульфурону ефективно працюють від 5°С. А препарати з гліфосатом знижують ефективність нижче 10-12 °С», – зауважив Сергій Хаблак.

Нагадаємо, «Агроінновація» на Київщині вносить ЗЗР на посіви кукурудзи квадрокоптером.