Агрономія

Вибір гібридів соняшнику для півдня має базуватися на стійкості до посухи й вовчка

Вибір гібридів соняшнику для півдня має базуватися на стійкості до посухи й вовчка

Обираючи гібриди соняшнику для вирощування в зоні недостатнього зволоження, в першу чергу слід звертати увагу на їхню посухостійкість, здатність розкрити потенціал урожайності в умовах посухи, а також на стійкість до вовчка.

Про це AgroTimes розповів Олександр Корецький, керівник агрономічного сервісу компанії «Євросем».

 «Основним показником посухостійкості соняшнику є так званий транспіраційний коефіцієнт – показник, що визначає потребу рослини у волозі. Чим він нижчий, тим менше вологи потребує рослина. У гібридів соняшнику сербської селекції Тор, Авалон, Пегас, Сумо Ново, Сумо 007, вироблених компанією «Євросем», цей коефіцієнт низький – 400-450, а це значить, що такі рослини витрачають менше вологи на формування одиниці сухої речовини», – зазначив фахівець.

З економічної точки зору вирощування деяких гібридів, що вирізняються підвищеною посухостійкістю та стійкістю до вовчка соняшникового раси G та вище, в умовах Півдня та Сходу є особливо привабливими.

«Деякі гібриди нашої лінійки в посушливих умовах, де важлива посухостійкість гібрида та стійкість до вовчку соняшникового, можна вирощувати за різними технологіями. Так, гібрид Пегас можна вирощувати як за класичною технологією, так і за технологією Clearfield. Експрес- гібриди Сумо Ново та Сумо 007 можна вирощувати й за класичною технологією. Така гнучкість використання гібридів та технологій робить їх ще більш економічно привабливими для виробників», – наголосив Олександр Корецький.

Варто зазначити, що вибір гібриду соняшника важливий не тільки з точки зору особливостей певної кліматичної зони вирощування, але й з огляду на технологію обробітку ґрунту.

Так, за оранки чи рихлення на глибину до 30 см можна висівати будь-який гібрид, для технології strip-till краще обрати гібриди Пегас, Тор, Авалон, Сумо Ново, Сумо 007, для нульової технології – Тор, Сумо 007, Пегас.