Агрономія

Найбільш ефективне внесення міндобрив – під час сівби, – дослідження

Сівба з одночасним внесенням мінеральних добрив має кращий ефект, ніж їх унесення іншим способом. Такого висновку дійшли в компанії «Аграрний Центр Innovation» після проведення відповідного дослідження.

Про це AgroTimes розповів директор з інноваційних технологій в рослинництві «Аграрний Центр Innovation», заслужений працівник сільського господарства України Юрій Кулик.

За його словами, в аграрному центрі провели експеримент під час сівби озимої пшениці: за однакової технології й типу ґрунту частину добрив внесли в сівалку, а частину розкидали під культивацію. Зрештою переконались, що, починаючи від сходів і закінчуючи збиранням, ефективність внесення добрив під час сівби найвища.

«По підживленню кожної культури працюємо чітко по фазах і стараємось «впіймати» мерзло-талий ґрунт по озимих. По ріпаку вносимо сульфат амонію в межах 150 кг\га та аміачну селітру 300 кг\га; по озимій пшениці – аміачну селітру 200 кг\га ранньою весною та підживлення по виході в трубку 120 кг\га. По соняшнику даємо фосфорно-калійні добрива при посіві з нормою 150 кг\га та підживлення  аміачною селітрою 120 кг\га», – розповів Юрій Кулик.

Він також додав, що заощадити на мінеральних добривах, ціни на які наразі дуже високі, можна завдяки аналізу грунту. Кожна культура має свій розрахунок елементів на запланований урожай, відтак, перехід на індивідуальні норми внесення добрив істотно заощаджує кошти.

Нагадаємо, підживлення озимих в АФ «Ольвія» за можливості здійснюють протягом усієї зими.