Як запобігти переданню збудників папіломатозного пальцевого дерматиту
Збудники папіломатозного пальцевого дерматиту (ППД) у великої рогатої худоби досить стійкі в навколишньому середовищі за різних температур, а також здатні виживати на лезах ножів для ратиць 2-4 години. Тому найімовірнішими шляхами передання збудників є гноївка та підстилка, але можливо й ножами під час розчищення ратиць тварин.
Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.
Щоб зменшити та запобігти переданню збудників ППД, потрібно уникати потрапляння у стадо тварин-носіїв. За можливістю тримати стадо закритим, ретельно інспектувати ратиці корів перед їхнім придбанням. Важливо уникати утримання та випасання ВРХ разом із вівцями, які теж можуть переносити хворобу.
Також треба уникати занесення збудників із обладнанням та людьми. Якщо працюють зовнішні бригади ортопедів, слід пересвідчитися, що їхнє обладнання вимите та продезінфіковане. Змінне взуття чи бахіли для відвідувачів – надійніший спосіб, ніж дезінфекція свого взуття перед входом.
У місцях відпочинку тварин має бути суха та чиста підстилка.
Необхідно дезінфікувати поверхні, копитні ножі (після кожної тварини), диски для розчищення, а руки обробляти антисептиками.
Як повідомлялося, середньорічна вартість респіраторних захворювань телиці в Європі сягає 31 євро.