Тваринництво

Зміна годівлі свиней із сухої на рідку заощаджує до 12% кормів

Зміна годівлі свиней із сухої на рідку заощаджує до 12% кормів

Виробникам свинини потрібно ретельно зважити всі за й проти, щоб зробити правильний вибір на користь сухої чи рідкої годівлі. Плюси й мінуси є у кожного з цих систем.

Слід також мати на увазі, що, змінивши годівлю свиней із сухих комбікормів на рідкі, можна заощадити до 10-12% кормів. Конверсія корму за такої годівлі сягає 1:2,8, а прирости в період відгодівлі – 800-900 г/добу.

За рідкої годівлі можна використовувати корми тваринного походження: сироватки, відвійки й інші відходи харчової промисловості. За енергетичною цінністю 6 кг молочних відвійок або сироватки замінюють 1 кг зерна вівса або 1 кг макухи соняшникової.

Більшість молокозаводів ці відходи переробки просто виливають. Якщо підрахувати, то одна свиня за період відгодівлі (в середньому – 120 діб) з’їдає за добу 2,5 кг сухого комбікорму, а це 300 кг за весь період.

Якщо навіть частка зернових у комбікормі становить 50%, то 150 кг – це зернові. Звідси випливає, що на відгодівлю одного поросяти потрібно 900 кг сироватки. Однією сироваткою неможливо замінити зернові корми в раціоні, проте зменшити їх кількість можна.

На сьогодні лідером у рідкій годівлі свиней серед європейських країн є Ірландія – 90% усіх господарств, Німеччина й Данія – понад 60%, Голландія – до 50% усього поголів’я. У Фінляндії за останні п’ять років понад 90% введених в експлуатацію свиноферм застосовують систему годівлі рідкого типу.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!