Тваринництво

Живець свиней за тиждень зріс у ціні на 5%

Живець свиней за тиждень зріс у ціні на 5%

Минулого тижня середня ціна на ринку живця зросла майже на 5%, порівняно з кінцем другої декади місяця. Свиней забійних кондицій 22-28 серпня реалізували переважно по 32,5-33 грн./кг.

Про це повідомила прес-служба Асоціації свинарів України.

Проте найбільше порадували свинарів результати торгів на цей тиждень. Так, мінімальну ціну фіксують на сході на рівні 32,5 грн./кг, тоді як найвищі ціни сформувалися у західних областях: подекуди ціна свинини живою вагою перевищувала 34 грн./кг.

Більшість свинарів центрального регіону розписали товарні обсяги по 33,5 грн./кг. Унаслідок такої динаміки можна очікувати, що середня цінова позначка тижня буде навіть вищою, ніж на Великдень.

М’ясопереробники реагують на таку ситуацію неоднозначно. Одні пов’язують такий підйом цін із недостатньою пропозицією живця через сезонні причини та обмежену торгівлю в деяких областях через карантин після спалахів АЧС. Інші ‒ з подорожчанням кормів та девальвацією.

Відповідно відрізняються і прогнози подальшого розвитку подій: частина вважає, що за таким різким підйомом слідуватиме різке падіння з перших днів вересня. Проте є й такі, що очікують якщо не продовження висхідного руху цін до закріплення на рівні 34-35 грн./кг по всій країні, то хоча б стабілізації у короткостроковому періоді.
 
AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!