Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Живець свиней подорожчав до 35-37 грн.

Живець свиней подорожчав до 35-37 грн.

У середині березня середня закупівельна ціна на живець свиней забійних кондицій раптово стрибнула до 34 грн./кг. Проте на цьому висхідний рух не зупинився, відтак на початку третьої декади місяця свиней І категорії закуповують по 35-37 грн./кг.

Про це повідомили в Асоціації свинарів України.

Жвавий приріст цін на свинину живою вагою обумовлений як обмеженістю пропозиції свиней, так і досить активним попитом з боку закупівельників. Дехто з останніх відзначає, що добрати достатні для роботи на поточному тижні обсяги було непросто. Водночас частина переробників нарікає на слабку реалізацію, декотрі з них були змушені зменшити обсяги закупівлі або навіть утриматися від заготівлі сировини за такою ціною.

Трохи стимулює попит м’ясокомбінатів на свинину непередбачуваність географії поширення АЧС: заготівля ведеться активніше, аби не лишитися без свинини напередодні свят через вірогідні нові спалахи хвороби.

Крім того, дещо підвищує попит окремих м’ясопереробників заміна дорогої яловичини в ковбасних виробах на дешевші альтернативні види м’яса, в тому числі на свинину. Хоча такі настрої відзначаються далеко не у всіх представників м’ясопереробки, проте ці чинники стимулюють зростання ціни.

Щодо подальшого руху закупівельних цін, то прогнози залишаються неоднозначними. Дехто очікує продовження їх висхідного руху до кінця місяця та стабілізації, інші, навпаки, прогнозують послаблення до компромісного рівня 35 грн./кг.

Однак побутує думка, що найближчими тижнями пропозиція свинини має дещо зрости за рахунок додаткових об’ємів живця від дрібних відгодівельних комплексів. Це своєю чергою матиме дестимулюючий вплив на ціни живця свиней забійних кондицій.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!