Тваринництво

Живець свиней: чи перетне ціна позначку 50 грн.?

Живець свиней: чи перетне ціна позначку 50 грн.?

Минулого тижня середня закупівельна ціна на свиней І категорії збільшилася на 2,2%, ніж на рубежі сезонів ‒ до 43,2 грн./кг. Проте з початку другої декади червня м’ясні свині живою вагою додали в ціні майже 3%. Тож середня планова ціна цього тижня закріпилася на рівні 44,5 грн./кг.

Про це повідомили в Асоціації свинарів України.

Водночас вже в середині тижня подекуди озвучувалися і значно вищі ціни: деякі оператори із західних областей «розписали» свинопоголів’я на цей тиждень по 45-46 грн./кг, а переробникам на півдні країни пропонували товарні партії по 47-47,5 грн./кг.

Єдиною причиною зростання закупівельних цін на живець свиней і виробники, і переробники одноголосно називають дефіцит свинини.

Хоча окремі представники м’ясопереробної галузі вважають нестачу свиней забійних кондицій штучною та звинувачують виробників у притримуванні товарних партій задля маніпулювання цінами, більшість операторів вимушена шукати сировину. Деякі купують навіть тварин, які ще не досягли забійних кондицій.

Нестачу живця аргументують як загальним послабленням виробничих можливостей свинарства, так і активнішою торгівлею під час великодніх та травневих свят, після яких побоювалися послаблення цін.

Крім цього, підвищення середньодобової температури поступово послаблює темпи приросту ваги свиней, які тепер дещо повільніше набирають необхідні кілограми.

Реакція переробників на цінові рекорди неоднорідна. Одні зменшують обсяги закупівлі, намагаються працювати виключно на власній сировині за її наявності та на запасах, розглядають пропозиції імпортної сировини та обраховують доцільність переходу на сировину з-за кордону.

Інші хоча і відзначають суттєве (від 20 до 50%) скорочення обсягів реалізації, переходять у режим виживання та чекають осіннього спаду цін, зазначають в асоціації.

Закупівельники відзначають, що, окрім імпорту, який може суттєво загальмувати підняття цін чи запустити їх зворотній хід, очікувати послаблення ціни на живця не варто.

Гравці ринку вважають, що у зворотному випадку ціна на свинину живою вагою вже незабаром може перетнути психологічну позначку в 50 грн./кг.

 

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!