Тваринництво

Здешевлення обмінної енергії знижує вартість рецепта комбікорму для свиней

Здешевлення обмінної енергії знижує вартість рецепта комбікорму для свиней

Сучасні комп’ютерні програми дозволяють балансувати раціони свиней відповідно до біологічних потреб усіх статевовікових груп. У такому разі обмінній енергії як показнику поживності приділяється основна увага.

Здешевлюючи обмінну енергію в кормах, можна істотно знизити вартість рецепта комбікорму. За додавання того чи іншого ферменту в корми можливі такі варіанти біологічної відповіді:  поліпшення або зниження продуктивності, а також відсутність ефекту.

На підставі отриманих результатів фахівці господарств часто доходять висновку про ефективність ферментних препаратів. Таким чином, якщо продуктивність підвищилася, то це говорить тільки про те, що тваринам забракло обмінної енергії в кормі. Доданий фермент, розщеплюючи некрохмалисті полісахариди, заповнив цей дефіцит.

Протилежний варіант, коли показники погіршилися, свідчить про надлишок обмінної енергії в раціоні. На цьому тлі подальше підвищення обмінної енергії призводить, як правило, до зниження споживання корму, а отже, до зниження споживання амінокислот й інших поживних речовин. У результаті найкращий за потенціалом фермент показує найгірший результат.

За відсутності ефекту застосування ферментів можуть проявлятися різні технологічні, ветеринарно-санітарні й інші чинники.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!