Тваринництво

Збудник дизентерії у свинячих фекаліях здатен виживати більше ніж 110 днів

Збудник дизентерії у свинячих фекаліях здатен виживати більше ніж 110 днів

Зараження свиней дизентерією відбувається аліментарним методом – через інфіковані фекалії.

У свинячих фекаліях збудник Brachyspira hyodysenteriae здатен виживати протягом більше 110 днів. Він є досить варіабельним. Інкубаційний період збудника, залежно від різних обставин, може тривати навіть до 70 днів. Також Brachyspira hyodysenteriae відносно стійка до дії дезрозчинів.

Для появи клінічних ознак дизентерії необхідні два чинники: спірохетальна проліферація кишківника з колонізацією слизової оболонки та потрібна кількість самого збудника. Це дає можливість проникати й рухатися через в’язкий слиз вниз по хемотаксичному градієнту в крипти, уникнути потенційної токсичності кисню на поверхні слизової оболонки товстого кишківника.

Потрібно приблизно 1 млн клітин збудника на 1 см² слизу, від цього залежить тривалість інкубаційного періоду – навіть до трьох місяців. За 1-21 дні до діареї у фекаліях появляються спірохети одночасно зі зміщенням бактеріального фону з грамнегативного в бік грампозитивного.

Діарея виникає внаслідок порушення адсорбції у товстому кишківнику, що призводить до порушення активних механізмів епітеліального транспортування іонів натрію та хлоридів із просвіту кишківника в кров, а не від активності ентеротоксинів та/або простагландинів, що виділяються із запаленої слизової оболонки.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!