Тваринництво

Застосування бутиратів без захисту недоцільне

Бутирати бувають захищеними і без захисту, пише журнал «Наше птахівництво».

Так, бутират натрію може бути без захисту (з високим умістом масляної кислоти) та із захистом у вигляді неорганічної солі чи ліпідної оболонки.

Бутират кальцію також може бути із захистом у вигляді ліпідної оболонки або носія і ліпідної оболонки чи без нього.

Застосування бутиратів без захисту недоцільне: і бутират натрію, і бутират кальцію мають різкий, неприємний запах згірклого масла, до того ж швидко розкладаються в шлунку птиці під дією pH. Ліпідна оболонка дозволяє лише частково захистити бутират від руйнування в шлунку і не завжди маскує неприємний запах.

Крім того, виробники часто замовчують, що для досягнення заявленого ефекту – потрапляння у відділи тонкого і товстого кишківника птиці, дозування бутирату має бути високим, а з огляду на його дорожнечу це може бути збитковим для підприємства.

Бутират кальцію, покритий ліпідною оболонкою, має неоднорідну структуру гранул, що ускладнює процес гранулювання і проходження їх шлунково-кишковим трактом.

Бутират натрію з ліпідним захистом має високу розчинність і дисоціює в шлунку, не потрапляючи у відділи товстого кишківника.

Найсучаснішим і найдосконалішим способом захисту бутирату є використання буферних солей: вони запобігають руйнуванню основної частини бутирату в шлунку і забезпечують поступове вивільнення масляної кислоти в усіх відділах тонкого і товстого кишківника птиці.

Довідка

Бутират – це ефіри і солі масляної кислоти, що являє собою безбарвну рідину з характерним запахом, який нагадує згіркле масло.