Тваринництво

Зараження свиней ПВІС найчастіше відбувається статевим шляхом

Зараження свиней ПВІС найчастіше відбувається статевим шляхом

Джерелами збудника парвовірусної інфекції свиней (ПВІС) є хворі тварини, що виділяють до двох тижнів вірус у зовнішнє середовище з фекаліями, сечею, носовими і вагінальними секретами, абортованими й мертвонародженими плодами, плацентою.

Зараження відбувається найчастіше статевим шляхом, оскільки вірус знаходиться в спермі кнурів протягом двох-трьох тижнів після зараження.

Трансплацентарне зараження плодів призводить до їхньої імунотолерантності, і народжені від хворих маток тварини виділяють вірус у навколишнє середовище до восьми місяців. Деякі з них можуть бути довічними носіями збудника.

У стаціонарно неблагополучних господарствах порушення репродуктивної функції частіше спостерігається в ремонтних свинок, осіменіння яких, як правило, закінчується безрезультатно. Запліднюваність маток знижується і становить 25-37%, а мертвонароджуваність може досягати 100%.

Поросята, народжені живими від таких свиноматок, мають низьку масу тіла (500-700 г), анемічні, не вживають молозиво і гинуть на другий-третій день життя.

Сприйнятливі до парвовірусу поросята раннього віку, захворювання у них перебігає безсимптомно, але вони виділяють вірус у зовнішнє середовище й за спільного утримання інфікують здорових тварин.

Довідка

Парвовірусна хвороба (інфекція) свиней – контагіозна хвороба, клінічно проявляється тільки у супоросних свиноматок. Характеризується прохолостами, народженням муміфікованих плодів, мертвих і слабких поросят, рідше – абортами.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!