Тваринництво

Запорізька равликова ферма впроваджує систему НАССР

Фермерське господарство Zap.Ravlik (Запоріжжя), яке вирощує равликів та виготовляє з них філе й паштети, за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) впроваджує систему безпеки харчових продуктів (НАССР).

Про це повідомили в Проєкті USAID.

«Насамперед це наша репутація, – зазначила співзасновниця бізнесу Вікторія Сорокіна. – Звідси – довіра партнерів і клієнтів до нас та нашого продукту. Ідеться не просто про медичні книжки у персоналу та зміну одягу у цеху, це значно більше вимог до обладнання, розподілу виробничих зон, руху персоналу у цеху, розташування обладнання».

Компанія вже розділила кухні: в одній працює зі свіжим філе, яке привозить відразу з ферми; в іншій готує равликові паштети, інші смаколики. Також для зберігання та оброблення продукції потрібні різні мийки, холодильники, окрема тара, аби запахи не змішувалися. Це все дуже важливо для виготовлення якісного продукту, додала Вікторія Сорокіна.

Згодом підприємці планують запросити компанію, яка перевірить, як дотримані вимоги і вже тоді надасть сертифікат.

«Зараз ми співпрацюємо з магазинами, ресторанами. До партії, яку нам замовляють, додаємо сертифікат якості. Маючи ще й сертифікат НАССР, ми можемо заявляти про це нашим партнерам», – зауважила Вікторія Сорокіна.

Також родина Сорокіних замислилася над розвитком франшизи. Пропозиції продавати равликів та продукцію з них надходили ще до війни, але тоді підприємці не знали, як це організувати.

«Зараз, коли наша точка продажу в Запоріжжі стає популярнішою, питання про франшизу знову актуалізувалося, до нас звертаються підприємці з різних міст України, – розповіла Вікторія Сорокіна. – Ми докладно вивчаємо це питання, але потрібні гроші, щоб підготувати початковий договір для подальшого розповсюдження франшизи».

Як повідомлялося, рівненська равликова ферма Verba ravlyk2020 на 40% збільшила виробництво під час війни.