Тваринництво

Заморозки пошкодять медодаї, що були на початку розвитку і цвітіння

Заморозки пошкодять медодаї, що були на початку розвитку і цвітіння

Шкода раннім медодаям, початковий розвиток і цвітіння яких припали на заморозки, особливо низькотемпературні та тривалі, буде точно.

Про це у своїй колонці на Аgrotimes пише головний спеціаліст із бджільництва «Пасіка 21» Юрій Білик.

Правильна температура має вирішальне значення для розвитку та цвітіння рослин, активності запилювачів (зокрема і бджіл) і можливості ефективного запилення квітів. Критична температура для пошкодження квіток і зав’язі у більшості рослин ‒ близько -2…-3 °C. Критична температура для бруньок і ранніх пагонів багаторічних рослин ‒ -4…-5 °C.

«Квіти, зав’язь і молоді пагони плодових дерев за таких температур із великою ймовірністю постраждають. Однорічні трав’янисті рослини, серед яких багато дикорослих медодаїв, що вже почали розвиток, так чи інакше страждають від заморозків вже при +2 °C», ‒ зазначає Юрій Білик.

Навіть там, де температура буде вище 0 °C, мокрий сніг може спричинити проблеми: він налипає, а потім тане та сильно охолоджує, особливо на вітрі.

Заморозки під час цвітіння можуть серйозно пошкодити чи знищити квітки.

«Низькі температури й дрібні гідрометеори ‒ це нелітна погода і для комах-запилювачів, і для пилку, ‒ наголошує експерт. ‒ Причому пилок може не прорости або пилкові трубки можуть повільно рости при температурі нижче 10 °C».