Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Замінник незбираного молока може повністю замінити ягнятам материнське молоко у підсисний період

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Замінник незбираного молока може повністю замінити ягнятам материнське молоко у підсисний період

Замінник молока в годівлі ягнят може повністю замінити материнське молоко вівцематок у підсисний період.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів завідувач лабораторії кормовиробництва та годівлі тварин Інституту тваринництва степових районів імені М. Ф. Іванова «Асканія-Нова» Михайло Свістула.

У дослідному господарстві «Асканія-Нова», яке є експериментальною базою інституту, за народження двох чи трьох ягнят на вівцематку та дефіциту молока в матері ягнят підгодовують замінником незбираного молока або повністю переводять на цей продукт у період підсису.

При виборі замінника звертають увагу на його якість, чи відповідає його склад овечому молоку, як його п’ють ягнята, та, насамперед, на відсутність проблем у його випоюванні.

«Перед початком випоювання замінником молока перші два дні після народження ягнят обов’язково треба випоїти молозивом», – наголосив Михайло Свістула.

За його словами, під час підсисного періоду, крім замінника молока, з другого тижня випоювання в годівлі малюків «Асканія-Нова» застосовує високоякісне люцернове сіно та комбікорм, які згодовуються у вільному доступі в спеціально обладнаних «їдальнях».

«Мірою росту тварин, коли збільшується споживання сіна та концентратів, поступово знижуємо випоювання замінника, – зазначив він. – Уже в 1,5-2 місяці, коли в молодняку повністю сформована травна система жуйних, випоювання замінником молока завершуємо й переводимо на раціон для дорослих тварин».

Як повідомлялося, компанія «Агропродсервіс» (Тернопільська область) вирішила відроджувати вівчарство.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!