Тваринництво

Заміна на свинофермі ніпельної системи напування на чашкову скорочує кількість гною на 25-33%

Заміна на свинофермі ніпельної системи напування на чашкову скорочує кількість гною на 25-33%

Основним «споживачем» води у свинокомплексі є система напування. Вона ж, як правило, є джерелом найбільших її втрат і зростання пов’язаних із цим затрат на відкачування гною. Насамперед це стосується систем із ніпельними напувалками.

На ніпелях не варто економити. Зокрема, слід використовувати ніпелі з додатковими вставками – вони є надійнішими. До того ж вони оптимізують потік: натискаючи на ніпель, вода подається плавно, не розбризкується.

Під час експерименту на одній із ферм було встановлено, що через напувалку, яка протікала зі швидкістю 1 крапля на секунду, щодоби в гній потрапляло 22,7 л води. Обстеження свиноферми показало, що з 800 ніпельних напувалок протікала кожна четверта. Таким чином до системи гноєвидалення щодоби потрапляло зайвих 450-500 л води. Крім того, з водою у гній витікала частина медикаментів.

Альтернативою є заміна ніпельних напувалок на чашкові або перехід на годівниці з вмонтованими ніпелями. Такі системи дорожчі, але ціна зазвичай компенсується зменшенням витрат на гноєвидалення.

Дослідники підрахували, що заміна ніпельної системи напування на чашкову скорочує кількість гною на 25-33%.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!