Тваринництво

Закупівельні ціни на молоко-сировину стабілізуються

Закупівельні ціни на молоко-сировину стабілізуються

На 20 червня середньозважена ціна трьох ґатунків молока-сировини не змінилася від початку місяця ‒ 13,44 грн/кг (без ПДВ). Але як порівняти з другою половиною травня, знизилася на 6 коп.

Про це повідомив аналітик Асоціації виробників молока (АВМ) Георгій Кухалейшвілі.

Середня закупівельна ціна молока екстраґатунку знизилася на 4 коп., як порівняти з попереднім місяцем, ‒ до 13,69 грн/кг. Діапазон цін на таку сировину в господарствах варіюється від 13,2 до 14,2 грн/кг.

Вищий ґатунок у середньому коштує 13,69 грн/кг, втративши також 4 коп., як порівняти з травнем. Ціни на молоко вищого ґатунку коливаються від 13,2 до 14,2 грн/кг.

Середня ціна на молоко першого ґатунку знизилася на 10 коп., як порівняти з другою половиною травня, ‒ до 12,95 грн/кг. Мінімальна ціна на таку сировину в господарствах ‒ 12,65 грн/кг, максимальна – 13,2 грн/кг.

Оскільки виробництво молока та його переробка збалансувалися, закупівельні ціни на сировину в другій половині червня стабілізувалися, зауважив Георгій Кухалейшвілі. Надлишки молока зникли з ринку. Головним чинником цінової стабілізації є активізація експортної діяльності українських молочних компаній.

На ринку існують умови для підвищення цін на молоко-сировину наприкінці першої декади липня. За попередніми оцінками АВМ, в Україні в 2024 році очікується скорочення виробництва молока-сировини на 2%. Ймовірно, що в ІІ півріччі молокопереробні підприємства можуть відчути брак сировини для закриття потреб у молочному жиру.

Стримувати укріплення цін може лише обмеження обсягів перероблення молока через погіршення ситуації в енергетиці. За тривалих відключень електроенергії потужності дизельних генераторів не вистачає для живлення холодильного обладнання, необхідного для зберігання готової продукції.

Як повідомлялося, за п’ять місяців промисловий сегмент збільшив виробництво молока на 5,6%.