Тваринництво

Закупівельні ціни на молоко-сировину пішли в ріст

На початку липня ціни на молоко-сировину продемонстрували зростання. Найдинамічніше змінювалася середня ціна екстра-гатунку – до 9,49 грн/кг, що на 13 коп. вище, ніж у кінці червня.

Про це повідомили в Асоціації виробників молока (АВМ).

«Ключовим фактором зростання цін був попит, що збільшувався з боку переробників, до цього ґатунку, що збіглося з сезонним коливанням у бік підвищення на світовому ринку», – пояснив аналітик АВМ Володимир Андрієць. –

Окрім того, оператори вже зараз адаптуються до нових вимог із введенням в дію наказу Мінагрополітики «Про гігієну молока та молочних продуктів» і намагаються втримати свої сировинні бази підвищенням закупівельних цін саме на якісне молоко, додав він.

Наказ по суті змушує виробників молока нарощувати його частку екстра-гатунку у виробництві. Тому і попит на цей ґатунок зростатиме.

Водночас намітилася тенденція до зростання цін й інших ґатунків. Зокрема, вищий додав у ціні 3 коп. порівняно з другою половиною червня і склав 8,93 грн/кг, а перший – 4 коп. із фіксацією ціни на рівні 8,71 грн/кг.

Загалом середньозважена ціна молока у липні склала 9,04 грн/кг. Вона зросла на 58 коп., що на 6,9% більше, ніж у липні 2018 року. Надалі передбачається поступове зростання цін на молоко.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!