Закупівельні ціни на молоко-сировину падають
Закупівельні ціни на молоко-сировину у липні суттєво просіли, попри зростання експорту молочної продукції.
Про це повідомили в Асоціації виробників молока (АВМ).
За даними моніторингу асоціації від 19 липня, середньозважена закупівельна ціна на молоко знизилася на 14 коп. – до 10,01 грн/кг (без ПДВ).
Середня закупівельна ціна на молоко екстраґатунку втратила 12 коп. – до 10,52 грн/кг. Логістичні колапси в деяких регіонах та обстріли найбільших молочних регіонів впливають на досить різну цінову пропозицію. Зокрема, на молоко екстракласу – від 9,5 до 11,3 грн/кг, залежно від наближеності господарства до переробних потужностей і воєнної ситуації в регіоні.
Найбільше просідання цін і труднощі зі збутом молока-сировини відчувають господарства Чернігівської області, де сконцентрована значна частина переробних підприємств. Зростання логістичних витрат залишають господарствам мало шансів для пошуку інших варіантів і перетворюють на заручників цінової політики окремих підприємств.
Середня закупівельна ціна на молоко вищого ґатунку знизилася на 15 коп. – до 9,87 грн/кг. Ціни контрактів коливалися від 7,9 до 11 грн/кг.
За сировину першого ґатунку переробники платили від 9,16 до 10,1 грн/кг, а середня ціна впала на 14 коп. – до 9,66 грн/кг.
Тим часом експорт молочних продуктів у липні продовжив зростати. Так, за підсумками двох декад місяця, виручка від експорту молочних продуктів зросла на 37%, як порівняти з аналогічним періодом червня, – до $17,4 млн.
За блокування експорту зернових і олійних культур, а також стриманих сподіваннях на активізацію після підписання угоди про зернові коридори для більшості сільгосппідприємств саме молочні ферми у структурі виробництва стали єдиним джерелом обігових коштів і рятувальним колом, щоб триматися на плаву, наголосили в АВМ. Якщо тренд на необґрунтовано низькі ціни на молоко збережеться, до осені більшість господарств почнуть збувати поголів’я.
Як повідомлялося, за прогнозом ОЕСР – ФАО, світові ціни на молочну продукцію у найближчі 10 років знижуватимуться.