Тваринництво

Закупівельні ціни на молоко рухаються вгору

Закупівельні ціни на молоко рухаються вгору

Зниження постачання молока на переробку через сезонність та посушливу погоду вплинуло на зростання закупівельних цін на молоко.

Крім того, підвищення вимог до параметрів якості молока, яке надходить на переробку, впливає на збільшення розриву між ціною молока екстра-ґатунку та інших.

Основний приріст в ціні відбувся в другій половині серпня, повідомили в Асоціації виробників молока.  

Екстра-ґатунок тоді подорожчав на 20 коп. – до 9,29 грн/кг (з ПДВ).  Середня ціна на молоко цього ґатунку у серпні склала 9,19 грн/кг, що на 21 коп. вище ціни липня.

Вищий ґатунок у серпні коштував 8,51 грн/кг, що на 5 коп. вище, ніж у липні.

Перший ґатунок купували по 7,98 грн/кг, що на 2 коп. нижче ціни липня.

Виходячи з тенденцій, які складаються на ринку, у вересні варто очікувати продовження висхідного цінового тренду. Зростання складе близько 10-15 коп. за молоко екстра-ґатунку.

Цьому слугуватиме відлига на світовому молочному ринку та подальше зниження продуктивності корів і обсягів надходжень молока на переробку.

Складні посушливі умови влітку мали негативний вплив на якість і кількість заготовлених кормів, що відобразиться на вартості кормового дня та собівартості виробництва молока.

Схожа ситуація спостерігається і в європейських країнах. Через посуху протягом серпня собівартість молока зросла там на 9,9%.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!