Законопроєкт про ветеринарну медицину: чи є загроза втратити національне виробництво ветпрепаратів
У новому законопроєкті «Про ветеринарну медицину та благополуччя тварин» запропоновано зробити безстрокову реєстрацію ветеринарних засобів. Старий закон передбачає її поновлення щоп’ять років присутності ветеринарного препарату на ринку.
Також новий проєкт закону передбачає, що обов’язковій державній реєстрації підлягають імпортні, власні, нові препарати; препарати з оновленою рецептурою; ті, в яких змінилася діюча речовина, оригінальні препарати і дженерики тощо, пише журнал «Наше птахівництво».
Прописані у проєкті закону і вимоги до обов’язкового проведення клінічних та інших досліджень, якщо виробник виводить на ринок та реєструє нібито власного виробництва ветеринарний засіб.
Відповідно у ветеринарній практиці дозволеними до використання будуть виключно ті ветзасоби, що внесені до державного реєстру.
За словами генерального директора Асоціації виробників і дистриб’юторів ветеринарних препаратів та кормових добавок Валерія Скрипника, сьогодні лише підприємства цієї асоціації виробляють понад 600 ветпрепаратів, щорічно платять понад 100 млн грн податків, забезпечують тисячі робочих місць та експортують продукцію до понад 30 країн світу.
«Передбачені норми ставлять компанії під загрозу знищення, – наголосив він. – Своєю чергою Україна ризикує повністю втратити національне виробництво та наявний експорт вітчизняних препаратів».
Експерт аграрного ринку Ігор Присяжнюк зазначив, що в Україні не розроблено жодного оригінального ветеринарного препарату. «Бо його винахід і розроблення – це мільйони доларів, – пояснив він. – Плюс клінічні дослідження – їх можуть здійснювати лише великі світові фармгравці, які мають і ресурс, і кошти. Жодному українському виробникові це не до снаги. Тому називаймо речі своїми іменами: завозиш з-за кордону основу для виробництва ветпрепарату, змінюєш його рецептуру, то маєш заплатити за його реєстрацію».
Так працюють в усьому світі, й ми не повинні бути якимось винятком, переконаний Ігор Присяжнюк.