Тваринництво

Заборона чистих амінокислот в Україні ускладнить годівлю органічної птиці

Заборона чистих амінокислот в Україні ускладнить годівлю органічної птиці

За годівлі органічної птиці значну увагу слід приділяти балансуванню раціонів за амінокислотами. Особливо це важливо через обмеження у застосуванні кормів тваринного походження та синтетичних амінокислот.

За традиційних технологій проблему дефіциту окремих амінокислот найчастіше розв’язують уведенням синтетичних амінокислот. В Україні поки що дозволено застосовувати в обмежених кількостях синтетичні препарати метіоніну й за органічних технологій.

Водночас у країнах Євросоюзу з грудня 2017 року чисті амінокислоти заборонені повністю, й очікується, що найближчим часом це буде зроблено і в Україні. Це значно ускладнить годівлю органічної птиці й вітчизняним птахівникам.

У білках організму птиці 22 амінокислоти, всі з яких фізіологічно необхідні. На забезпеченість птиці амінокислотами значною мірою впливає їхня доступність у кормах. Деякі кормові інгредієнти (зерно бобових культур, сорго, ячмінь, жито тощо) містять антипоживні речовини, які негативно впливають на доступність амінокислот.

У виробництві органічних кормів дозволяється застосовувати теплову обробку, екструдування й експандування, що дають змогу знешкодити антипоживні речовини та підвищити доступність амінокислот.

Найдефіцитнішими амінокислотами за використання поширених в Україні кормових інгредієнтів є лізин, метіонін і триптофан.

З рослинних кормів багаті на лізин більшість бобових й олійних культур і продуктів їхньої переробки.

Метіонін на 50% може замінюватися цистином, а цистин – повністю метіоніном, тому потребу в цих амінокислотах найчастіше виражають сумарно. В комбікормах і кормових сумішах із невеликим умістом кормів тваринного походження або без них дефіцит метіоніну може досягати 10-15%. Багаті на метіонін продукти переробки соняшнику, ріпаку, льону, сої, кукурудзяний глютен, молочні продукти.

На триптофан багаті кукурудза, пшениця, просо, ячмінь, соєві  та соняшникові продукти.

Найбагатшими на всі згадані вище незамінні амінокислоти є кормові дріжджі та корми тваринного походження, проте таких кормів, допущених для використання в органічних системах, дуже мало.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!