Тваринництво

За якими критеріями обирати постачальника молодняку птиці

За якими критеріями обирати постачальника молодняку птиці

Постачальника добового молодняку птиці варто обирати за такими чинниками, як репутація фірми, здорове батьківське стадо, інкубаторій із професійною командою, правильний крос птиці, вигідне розташування підприємства.

Про це в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво» розповів начальник відділу продажу компанії «Інкуба» Євген Хайлов.

«Я б рекомендував насамперед обирати постачальника добового молодняку з хорошою репутацією, беручи до уваги її порядність, – зазначив він. – Така компанія скаже правду про стан речей із птицею і відверто попередить про можливі ризики».

Якісний добовий молодняк на 60-70% – це здорове батьківське стадо і 30-40% – інкубатор та інкубація.

«Не завжди і не обов’язково інкубатор має бути ультрасучасний, – наголосив Євген Хайлов. – Основний чинник, що визначає його роботу, – високопрофесійний колектив спеціалістів і працівників інкубаторію. Я особисто знаю багато підприємств і в Україні, і в ЄС, які отримують гарні результати на різних типах обладнання».

Також важливим чинником вибору постачальника кросу є розташування ферм та інкубаторію, особливо зараз, за пандемії.

«За спалаху небезпечних вірусних хвороб на кшталт грипу птиці треба мати мінімальний ризик зриву постачань молодняку», – пояснив Євген Хайлов.

Вибираючи крос птиці, слід зважати на її генетику та ринок, на який буде орієнтовано продукт.

«Так, під час вибору кросу несучки важливо заздалегідь знати, яке яйце ви хочете отримувати, тобто яким має бути його колір, розмір, вага тощо. Від цього залежить вибір кросу птиці», – підкреслив експерт.

Як повідомлялося, найдостовірніший критерій ефективного племінного виробництва птиці – відсоток використання інкубаційного яйця.