Тваринництво

За якою схемою змінюють освітлення в пташнику для каченят

За якою схемою змінюють освітлення в пташнику для каченят

Режими освітлення для вирощування каченят на м’ясо мають забезпечувати максимальні прирости живої ваги й високу збереженість птиці.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Щоб каченята могли освоїтися з розташуванням годівниць і напувалок, легко знаходили корм і воду, освітленість на початковому етапі вирощування підтримують на досить високому рівні (40-50 лк). Потім її поступово знижують до 5-15 лк, що зменшує рухову активність птиці та витрати електроенергії на освітлення й питомі витрати кормів.

Каченята дуже полохливі. З переляку вони можуть збиватися купи й гинути від задухи чи травмуватися, тому рекомендується і в темний період доби зберігати в пташнику певний рівень освітленості (1-3 лк), лишаючи ввімкненою частину електроламп або зменшуючи освітленість за допомогою спеціальних регуляторів.

Як джерела світла можуть використовуватися лампи розжарювання, люмінесцентні або світлодіодні теплого білого, білого або монохроматичного (жовтого, зеленого, блакитного чи комбінованого) світла.

Люмінесцентні лампи скорочують витрати електроенергії на освітлення втричі-вп’ятеро проти ламп розжарювання, світлодіодні ж – уп’ятеро-вдесятеро.

Джерела монохроматичного світла, за даними наукових досліджень, на 2-5% покращують показники приросту живої ваги, а також збереженість птиці.

Наявність вікон у пташнику також знижує витрати електроенергії на освітлення, хоча й  збільшує на опалення в холодний період.

У теплий пору року за сприятливих погодних умов, починаючи з двотижневого віку, каченят можна випускати на вигули і водоймища або дорощувати на відгодівельних майданчиках протягом світлового дня. В осінній і зимовий періоди його подовжують за допомогою штучних джерел світла.