Тваринництво
Головне:
Тваринництво

За якою схемою годують вівсяних гусей

За якою схемою годують вівсяних гусей

У годівлі вівсяних гусей виділяють чотири періоди, залежно від віку та типу згодовуваних кормів:

 – із добового до 4-тижневого віку;

– із 5- до 8-тижневого віку;

– із 9- до 14-тижневого віку;

– із 15- до 17-тижневого віку.

Вікові інтервали можуть змінюватися, залежно від відгодівельних кондицій птиці та можливостей реалізації відгодованих гусей.

Перші чотири тижні гусенят годують переважно повнораціонними комбікормами, що містять 19-20% сирого протеїну, до 5% сирої клітковини та 275-280 ккал обмінної енергії в 100 г корму.

Крім комбікорму, вже з 5-го дня у раціон поступово вводять подрібнену зелену масу та терту моркву або (за їхньої відсутності) подрібнене сіно, щоб підготувати птицю до вирощування на пасовищах. В окремих годівницях дають мінеральні корми та гравій. У підсумку за цей період вівсяні гуси споживають 4-5 кг комбікорму на голову.

З 5- до 8-тижневого віку гусей годують комбікормом, але вміст сирого протеїну в ньому зменшують до 16-17%, за вмісту сирої клітковини до 7%, обмінної енергії 270-280 ккал/100 г. Основу комбікорму складають зернові (близько 80%) та соєвий і соняшниковий шрот (близько 17%), мінерали (близько 2%).

Зелений корм у цей період дають досхочу, обмежуючи частку концентрованих кормів у раціоні. Орієнтовне добове споживання зелених кормів – 500-800 г на голову.

Як зелену масу використовують подрібнену лугову траву, зелень польових злакових і бобових культур, молодої кукурудзи.

Протягом цього періоду гуси з’їдають 6,5-7,3 кг концентрованих і близько 19 кг зелених кормів. У 8-тижневому віці гусята білої колудзької породи мають важити 4,4-4,6 кг.

З 9- до 14-тижневого віку гусенят переводять на пасовищну відгодівлю (середньодобове споживання зеленої маси 0,8-1 кг на голову), підгодовуючи їх комбікормом. Цей період відгодівлі вважається найдешевшим. Уміст сирого протеїну в комбікормі зменшують до 14-15%. Зернові у складі комбікорму становлять близько 90% (зокрема, не менше як 10% вівса), близько 7% – соєвий або ріпаковий шрот і близько 2% – мінерали. Частку вівса в комбікормі рекомендується поступово збільшувати. За цей період гуси споживають 9,2-10,9 кг концентрованих кормів і близько 42 кг зелених.

В останні три тижні перед забоєм гусей годують лише вівсом – досхочу. На початок цього періоду відгодівлі кондиційні гуси мають важити 5,2-5,4 кг.

Гуси, яких поставили на відгодівлю, зазвичай повинні споживати щодня не менше як 500 г вівса, а за весь період – 10-11 кг. Зазвичай за цей період гуси збільшують свою масу в середньому на 20%.

Протягом усього періоду вирощування птиця повинна мати цілодобовий доступ до чистої питної води без обмежень.

Журнали