Тваринництво

За якою схемою годувати свиноматок після опоросу

За якою схемою годувати свиноматок після опоросу

Під час опоросу та в перші дні після опоросу свиноматці не потрібно багато комбікорму. Навіть навпаки ‒ велика його кількість, особливо з високим умістом протеїну, призведе до набряку вимені та більшої ймовірності розвитку синдрому ММА (мастит-метрит-агалактія).

Надалі під час лактації свиноматка потребує великої кількості комбікорму з достатнім рівнем протеїну для оптимальної молочності. Не завжди, особливо на великих фермах, є можливість годувати свиноматок комбікормом із різним умістом протеїну в різні технологічні періоди.

Виходом із ситуації може бути додаткове підгодовування свиноматок через п’ять-сім днів після опоросу соєвим концентратом, що дозволить збільшити кількість протеїну в раціоні свиноматки без зміни основного раціону.

Також дуже важливим є поступове збільшення добової норми корму для свиноматки на опоросі для досягнення максимального споживання. Якщо норму підняти занадто швидко, то свиноматка переїсть, і у якийсь момент відмовиться від корму, а після відновлення апетиту не зможе їсти максимальну кількість комбікорму.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!