Тваринництво

За яких умов посилюється зв’язок між продуктивністю матерів і дочок ВРХ

За яких умов посилюється зв’язок між продуктивністю матерів і дочок ВРХ

Вчені встановили, що з підвищенням умісту білка й виходу молочного білка в матерів великої рогатої худоби  аналогічні ознаки дочок також збільшуються. Однак уміст білка та вихід молочного білка в матерів і дочок пов’язані нелінійно.

Найвищий зв’язок між продуктивністю матерів і дочок можливий у розгляді тварин високого рівня продуктивності. В низькопродуктивних тварин цей зв’язок слабко виражений.

Таким чином, на ефект селекції значною мірою впливають материнські якості. В більшості описаних випадків установлено, що з підвищенням молочної продуктивності в матерів відповідні ознаки дочок також збільшуються.

Установлено, що для селекції молочної худоби велике значення має рання оцінка тварин за господарсько-корисними ознаками. Важливо знати й правильно використати в племінній роботі таку ознаку, яка в ранньому віці була б пов’язана з майбутньою продуктивністю тварин.

Розраховуючи коефіцієнт успадковування по вивчених ознаках, необхідно враховувати середній рівень молочної продуктивності тварин. Доцільно в розрахунках селекційного ефекту використовувати значення останнього, обчислюючи коефіцієнти їх успадкування для кожного рівня продуктивності окремо.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!