Тваринництво

За рік курячі яйця подешевшали більш ніж на 20%

На початку осінньо-зимового періоду ціни на курячі яйця почали рости та все ж залишаються нижчими, ніж торік. Так, середня споживча вартість даного продукту за останній місяць літа зросла на 38,6% (5 грн. 54коп.), порівняно з липневими показниками.

Про це повідомляють аналітики Української аграрної конфедерації.

Наразі середня ціна за десяток курячих яєць становить трохи більше 24 грн, що на 21% (4,19 грн) вище, нвж у серпні.

«Ріст цін на такий продукт зумовлений сезонністю його виробництва. Кури влітку несуться активніше, а на осінньо-зимовий період цей показник знижуєтья, що і зумовлює збільшення вартості курячих яєць, якого слід очікувати й надалі, особливо взимку», – ідеться в повідомленні.

Разом з тим, незважаючи на сезонний ріст цін, у 2019 році вони є нижчими, порівняно з даними за минулий рік.

Так, за січень-серпень поточного року середня ціна на курячі яйця знизилась на 20,3% (3 грн./10 шт.), порівняно з відповідним періодом 2018 року.

Важливим є зростання обсягів виробнитцтва яєць у 2019 році на 21,3% (967,2 млн. шт.), порівняно з аналогічними показниками попереднього року.

Відтак, збільшення обсягів виробництва у 2019 стало однією з головних причин встановлення рекордно низьких цін. Так, у червні 2019 року десяток курячих яєць коштував 12 грн. 47 коп., що на 33,6% менше від червневих даних минулого року. Така ціна була найнижчаою за останні два роки. 

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!