Тваринництво

За перорального введення в кишечнику поросяти всмоктується лише двовалентне залізо

За перорального введення в кишечнику поросяти всмоктується лише двовалентне залізо

За перорального введення заліза поросятам можна комбінувати різні добавки в одному продукті.

Про це розповіла менеджерка з продуктів компанії Biochem Марейке Хьорстманн.

Щоб залізо всмоктувалось в кишечнику, воно повинно бути відновлено до двовалентного заліза (Fe2+). Тобто лише пряме використання джерела двовалентного заліза має сенс.

Також є відмінності у біодоступності заліза. Наприклад, фумарат заліза (II) біодоступніше, ніж сульфат заліза (II). У цілому джерела органічного заліза біодоступніші за джерела неорганічного заліза.

Чим молодше порося, а також чим вище дефіцит мікроелементів, тим швидше абсорбується залізо. Швидкість абсорбції можна поліпшити – наприклад, застосувавши вітамін С, цистеїн, соляну кислоту і глутатіон.

Високі дози сульфату заліза знижують кількість лактобацил і біфідобактерій у кишечнику поросяти. Хоча більша кількість сульфату заліза підвищує чисельність патогенних бактерій – таких, як Escherichia coli і Salmonella typhimurium.

Добавки з пробіотиками здатні зменшити кількість патогенів. Рівень заліза в організмі господаря також можна підвищити за допомогою пробіотичних добавок. Можливою причиною поліпшення всмоктування заліза за допомогою пробіотика є п-гідроксифеніл молочна кислота, що секретується лактобацилами, які відновлюють Fe3+ до Fe2+ і роблять залізо доступнішим для тварин.