Тваринництво

За останній місяць ціни на молоко-сировину практично не змінилися

Середньозважена ціна трьох ґатунків молока на 5 травня склала 15,97 грн/кг (без ПДВ), що на 3 коп. менше, ніж місяць тому.

Про це повідомив аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі.

Зокрема, середня закупівельна ціна молока екстраґатунку знизилася на 3 коп., як порівняти з початком квітня, ‒ до 16,12 грн/кг. Діапазон цін у господарствах варіювався від 15,5 до 16,5 грн/кг.

Вищий ґатунок на 23 квітня в середньому коштував 15,93 грн/кг, що на 2 коп. менше, ніж місяць тому. Ціни на молоко цього ґатунку коливалися в межах 15,3-16,2 грн/кг.

Середня ціна на молоко першого ґатунку не змінилася з першої половини квітня: 15,6 грн/кг. Мінімальна ціна в господарствах ‒ 15 грн/кг, а максимальна – 15,8 грн/кг.

Георгій Кухалейшвілі зауважує, що на початку травня на внутрішньому ринку не спостерігалося дефіциту молока-сировини. Пропозиція була високою, а попит на готову продукцію – низьким.

Зміни балансу відбулися на ринку готової молочної продукції на тлі збільшення обсягів експорту. Запаси біржових товарів на складах скоротилися, і це вплинуло на певну стабілізацію цін на молоко-сировину. Поліпшилася рентабельність виробництва молочних продуктів з сировини вищого ґатунку.

Зростання закупівельних цін може стримувати скасування в червні Єврокомісією автономних торговельних заходів (АТЗ) для молока й молочної продукції з України. Із 2022 року вони дозволяли вітчизняним переробним підприємствам постачати продукцію до Європи без квот і мит.

Асоціація виробників молока та Спілка молочних підприємств України звернулися до Єврокомісії з наполегливим закликом продовжити АТЗ для молока й молочної продукції після 5 червня 2025 року ‒ адже це важливо для підтримання галузі в умовах складної ситуації в Україні та сприяння її інтеграції в європейський економічний простір.

Як повідомлялося, 54% молока в І кварталі виробили в промисловому секторі.