Тваринництво

За орнітобактеріозу краще застосовувати препарати широкого спектра дії

За орнітобактеріозу краще застосовувати препарати широкого спектра дії

Лікувально-профілактичні заходи у випадку орнітобактеріозу птиці ускладнені тим, що в орнітобактерій швидко розвивається резистентність до більшості відомих антибіотиків. Тому обов’язковою умовою є попереднє визначення чутливості виділених збудників до наявних препаратів.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Також бажано врахувати місця основної локалізації збудника та біодоступність препаратів, які застосовуватимуться для лікування.

Оскільки орнітобактеріоз досить рідко має перебіг моноінфекції, краще застосувати препарати широкого спектра дії з високим ступенем біодоступності.

За даними дослідників, орнітобактерії найчутливіші до препаратів із групи макроциклічних лактонів (їх задають із питною водою в перші три доби життя та повторно на 21-шу добу), тетрациклінів і напівсинтетичних пеніцилінів. Максимально ефективними за орнітобактеріозу є препарати, що містять синергічно діючі речовини.

За спалаху орнітобактеріозу серед поголів’я птахогосподарство оголошують неблагополучним із наступним накладанням на нього карантинних обмежень. Хвору й підозрілу щодо зараження птицю з вираженими клінічними ознаками ізолюють та лікують. Птицю з підозрою на захворювання вимушено забивають.

Молодняк лікують та відгодовують до відповідних кондицій. Забій проводять, дотримуючись правил та ветеринарно-санітарних вимог, що унеможливлюють поширення орнітобактеріальної інфекції.