За охолодження курячих тушок активно зменшується обсіменіння мікроорганізмами
Патрані курячі тушки після завершального миття подають на лінію охолодження. Класичний спосіб охолодження – це занурення їх у ванни, наповнені водою з льодом. Чим більше води буде використано на цьому етапі, тим краще можна видалити мікроорганізми.
Про це пише журнал «Наше птахівництво».
Саме на цьому етапі первинного перероблення можна максимально знизити обсіменіння мікроорганізмами курячих тушок, але за необхідного регулювання охолоджувачів.
На ефективність охолодження тушок за використання методу занурення істотно впливають температура та рН води, вміст органічних сполук, швидкість і тривалість переміщення води у ваннах, застосування антимікробних препаратів.
Під час охолодження тушок застосовують фізичні та хімічні методи оброблення. Фізичні зводяться до перемішування води в охолоджувачах, підвищення швидкості перемішування води. Хімічні полягають у введенні до води різноманітних дезінфекційних засобів: надоцтової кислоти, діоксиду хлору, сполук брому тощо.
За повітряного охолодження тушки поміщають в охолоджувачі з комбінованими потоками повітря, що дозволяє ефективно знизити температуру і зовні, всередині. Утім, певним недоліком такого способу є зменшення виходу тушок (в середньому на 7%), оскільки вони не всмоктують воду.
І метод занурення, і метод повітряного охолодження ефективно знижують обсіменіння тушок кишковими паличками, сальмонелами, кампілобактеріями. На деяких переробних підприємствах застосовують обприскування тушок після охолодження. Для підсумкової дезінфекції перед пакуванням тушок і відправленням їх на розбирання й обвалювання застосовують підкислений хлорит натрію, хлорнуватисту кислоту, надоцтову кислоту чи інші підкислювальні сполуки.
Як повідомлялося, зона підвішування птиці – одна з важливих у переробному цеху.