Тваринництво
Головне:
Тваринництво

За місяць середня ціна на молоко-сировину зросла на 20 коп.

За місяць середня ціна на молоко-сировину зросла на 20 коп.

Ціни на молоко потроху рухаються вгору. Наразі вони практично повернулися до показників початку року. За місяць середня ціна зросла на 20 коп. – до 10,24 грн/кг.

Про це повідомили в Асоціації виробників молока (АВМ).

Зокрема, екстраґатунок подорожчав на 21 коп. – до 10,85 грн/кг; вищий ґатунок – на 22 коп. – до 10,3 грн/кг; перший – на 17 коп. – до 9,56 грн/кг.

Ціни на середні та великі партії екстраґатунку у регіонах коливаються: північні і центральні області – 10,6-11,1 грн/кг; південні і східні – 10,5-11 грн/кг; західні – 10,5-11,04 грн/кг.

Протягом наступних двох тижнів очікується подальше зростання цін, однак повільнішими темпами – приблизно на 10 коп.

У цілому досягнення цінових рівнів початку 2020 року відбулося за не надто вдалого року, що вже непогано, підкреслили в АВМ. Зростання цін вище цієї точки є сумнівним, незважаючи на дефіцит молока. Основною протидією є недостатній  попит, який наразі визначається більше падінням рівня доходів населення та інфляційними процесами, які лише набирають обертів.

Ситуацію також ускладнює значна частка конкурентної імпортної молочної продукції та загроза повторного введення жорсткого карантину.

Разом ці чинники підводять до того, що поточного року не слід особливо сподіватися на зростання цін на молоко-сировину вище торішніх, зазначили в АВМ.

Як повідомлялося, обсяг виробництва промислового молока за вісім місяців був стабільним.

Журнали