Тваринництво

За масових отруєнь корів насамперед утилізують корми, уражені пліснявою

За масових отруєнь корів насамперед утилізують корми, уражені пліснявою

Найкращий спосіб лікування мікотоксикозу в корів – його профілактика. Так, інгібітори плісняви запобігають виникненню та розвитку плісняви в кормах і сировині під час зберігання та заготівлі.

Згідно з оглядом мікотоксикозів професора Емерітаса Гарі Д. Освейлера з Університету штату Айова, отруєння мікотоксинами характеризують шість принципів.

1. Першопричину погіршення самопочуття складно визначити.

2. Захворювання не передається від однієї тварини до іншої.

3. Лікування антибіотиками й іншими препаратами мало впливає на перебіг захворювання.

4. Спалахи часто мають сезонний характер, залежно від впливу особливих кліматичних умов, що сприяють росту грибів і продукування ними токсинів.

5. Дослідження вказує на специфічну асоціацію з певним кормом.

6. Велика кількість грибів або їхніх спор, виявлених під час обстеження кормів, не обов’язково свідчить про те, що відбулося вироблення токсину.

За виявлення масових отруєнь корів рекомендовано вжити запобіжні заходи. Насамперед потрібно утилізувати всі корми, уражені пліснявою. Також необхідно дослідити сировину та корми на вміст і контамінацію мікотоксинами, усунути надлишкову вологість у місцях зберігання кормів.

Щоб запобігти подальшому зараженню кормів, застосовують специфічні інгібітори пліснявих грибів. Надалі додають адсорбенти мікотоксинів до кормів, які знижують шкідливий вплив мікотоксинів на організм.

Як повідомлялося, профілактика контамінації мікобіотою зерна та інших рослинних відбувається у декілька етапів.