Тваринництво

За інкубації індичих яєць уміст кисню у повітрі повинен становити 21%

За інкубації індичих яєць уміст кисню у повітрі повинен становити 21%

За будь-якого температурного режиму інкубації індичих яєць слід враховувати, що для нормального ембріогенезу й високих показників виводу вміст кисню у повітрі повинен становити 21%. Одне індиче яйце в процесі інкубації поглинає у середньому 9 л кисню і виділяє 6,6 л СО2.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

В інкубаційних машинах Jamesway Incubator Company заслінка починає відкриватися після 14-ї доби, коли рівень СО2 у шафі досягне заданої величини. У цей час рівень вологи стає визначальним у правильній реалізації процесу її втрати.

Спеціалісти British United Turkeys (Велика Британія) вважають за доцільне застосовувати диференційовані режими інкубації залежно від завантаженості інкубаційної шафи (див. таблиці). У такому разі 1-й міраж здійснюють на 13-13,5-ту добу. До вивідної шафи яйце переносять до початку накльову на 25-ту добу, після чого ще протягом 4 годин підтримують температуру інкубаційної шафи. Наступні дві доби (до масового накльову) температуру підтримують у межах 37,2-37,3 °С, вологість – 30-32 °С. За масового виводу температуру тримають на рівні 36,8 °С.